Lietuvių Sibiriada 2017

2017 m. lapkričio 16 d. Lietuvos valstybės archyvų Ekspozicijų ir edukacijos salėje įvyko projekto „Lietuvių Sibiriada 2017″ rezultatų pristatymas. Jame dalyvavo Lietuvos vyriausiasis archyvaras dr. Ramojus Kraujelis, Lietuvos istorijos instituto,Lietuvos valstybinių archyvų, muziejų ir visuomenės atstovai.
Liepos – rugpjūčio mėnesiais projekto vadovas Bažnyčios istorijos licenciatas Viktor Bilotas ir LVIA Informacijos ir sklaidos skyriaus vedėja Neringa Češkevičiūtė kartu su asociacija „Lietuvių tiltai“ įgyvendindami projektą „Lietuvių Sibiriada 2017“ lankėsi Krasnojarsko srities archyve (Rusija). Tęsiant tradiciją, buvo atlikta Sibire esančio Lietuvai reikšmingo kultūros paveldo paieška, sklaida irsugrąžinimas. Projekte aktyviai dalyvavo Krasnojarsko lietuvių bendruomenė: dirbo archyve, padėjo atrinkti dokumentus, surengė apžvalgines ekskursijas.

Renginio dalyviai buvosupažindinti su darbo Krasnojarsko srities archyve ypatumais, saugomais dokumentais, buvo pristatytos rastų 1863 -1923 m. dokumentų kopijos (1029 vaizdai). Tai 1863 – 1864 m. sukilimo dalyvių, kunigų ir politinių tremtinių sąrašai, prašymai grįžti į Gimtinę, išeivių iš vakarinių Rusijos imperijos gubernijų prašymai steigti privačius verslus Sibire ir kt.
Pagal reikalavimus sutvarkytos dokumentų kopijos bus įtrauktos į LVIA apskaitą ir visi tyrinėtojai su šiais ir kitais susijusiais dokumentais galės susipažinti LVIA skaitykloje.

Lietuvos vyriausiasis archyvaras dr. Ramojus Kraujelis padėkojo projekto dalyviams už sugrąžintus į Lietuvą dokumentus, išreiškė viltį, kad projektas bus tęsiamas ir kitais metais.
www.archyvai.lt/lt/lvat/sibiriada_2017.html